Skip to content

Kniha Krajina – ako vnútri, tak i navonok

Predstavujem svoje debutové dielo – knihu Krajina – ako vnútri, tak i navonok. Prišlo to nečakane, zčista-jasna, kdesi-čosi a už moje prsty ťukali a ťukali do klávesnice, veci sa diali, napísala som celý príbeh. A k tomu ilustrácie inšpirované hlavne slovenskou prírodou. Má 128 strán a je určená knihomoľom, ale aj mladým čitateľom od cca 10 rokov.

V niečom sú životy nás všetkých rovnaké. Po stáročia i tisícročia opakujú sa príbehy lásky, radostí i strastí. Deň vystrieda noc, staré svet opúšťa a rodí sa doň nové. Všetko má svoj protipól, hľadá si rovnováhu, všetko je jeden celok, kolobeh.

Táto kniha rozvíja príbeh Jarmily – vnímavej ženy – od detstva a prvých spomienok, cez dospievanie a zrelosť až po jeseň života. Postupným odkrývaním deja môže čitateľ pozorovať rôzne etapy života človeka, má možnosť vcítiť sa do situácie, prečítať si myšlienky hlavnej postavy. Autorka zároveň pobáda k pozorovaniu vlastného života – uvedomeniu si a prijatia zodpovednosti za vlastné rozhodnutia a kroky. Kniha je taktiež oslavou prírody, návratu ku koreňom, ako aj úcte k tradícii a dedičstvu spoločných predkov. PS: dá sa aj zakúpiť, objednať – cena je 14 Eur s poštovným, stačí napísať, alebo si ju môžete objednať prostredníctvom objednávkového formulára.

Recenzie

Knižku Krajina som prečítal dá sa povedať jedným dychom. Úplne ma vtiahla do deja, až sa mi prehrávala pred očami ako film. Príbeh veľmi pútavý, zo života, čo mám veľmi rád. Očarila ma aj jednoduchosť a láska ktorá vyžarovala z knižky. Ďakujem za ňu.
Gabriel
Krásne s citom napísaná knižka, ja som ju zhltla na dva krát, preto lebo už som musela vystúpiť z vlaku inak by som ju prečítala celú na jedenkrát.
Dominika
Balzam na dušu... Takto by som veľmi zjednodušene nazval túto útlu knižku s košatým príbehom, ktorú som prečítal za dnešné dopoludnie - nevedel som sa od nej odtrhnúť. Keď som potom šiel na prechádzku s našim psíkom, tak sa mi ešte aj obyčajná tráva zdala krajšia a zelenšia. Ďakujem za všetky obrazy a emócie, ktoré vo mne vyvolala pri potulkách krajinami rôznych ľudí a teším sa, že mám niečo, čo možno pomôže jednej osôbke ktorá to potrebuje - budúca čitateľka tejto krásnej knižky.. Vrelo odporúčam všetkým.
Woodenly