Lucia is a young artist focusing on watercolour illustration and pendrawing.

She studied graphic design in Kosice, Slovakia and art techniques (photography, animation, drawing, painting) in Radom, Poland. After practicing with various art expressions, styles, and materials, she now is working with watercolors and using their characteristic transparency combined with gentle pen lines to create her works.

She paints motives for adults and children as she is herself a mother. Lucia collaborates with writers and publishers to format her illustrations for book application.

Feel free to contact with us:
+421 907 332 362
grejtakova@yahoo.com

Veselá aj poučná kniha pre predškolákov:)

Veselá aj poučná kniha pre predškolákov:)

Tento rok som pre seba vyslovila novoročné želanie ilustrovať knihu. Smerovala som do knižného sveta, túžila som ilustrovať po celý ten čas, odkedy som sa začala naplno venovať akvarelovej maľbe a ilustráciám.
Nuž a konečne, slovo dalo slovo, prišiel super nápad a samozrejme aj vďaka inšpirácii chodiacej, či skôr skákajúcej, vískajúcej a kadečo vymýšľajúcej (môj päťročný syn), sme začali snovať knihu. Príbeh za príbehom, obrázok za obrázkom, až z toho vznikla knižka o dopravných prostriedkoch, ale aj o kadečom inom. Sú v nej krátke verše a príbehy, ktoré dieťaťu kde-čo vysvetlia a inšpirujú. Prečo sa náhli doktorka na motorke a prečo je divá svinka smutná, čo sa jej stalo? Prečo visí kocúrik a ako mu pomôžu hasiči…?
Mať doma dieťa, počuť a vnímať prostredníctvom dieťaťa ten bezhraničný svet fantázie a bezodnú studňu otázok, to sa veru až priam pýta nechať sa inšpirovať k tvorbe 🙂
Knižka má 40 strán, obsahuje 10 krátkych veršov a 10 (náučných) príbehov.

Od 24.9. u mňa v predaji, cena s poštovným 13 Eur. A ku každej knižke 2ks pohľadníc z mojej dielničky ako bonus 🙂

Lucia