Skip to content

Nezábudka a Divozel – Dovolenka ako sa patrí

Kniha pre deti z mojej ilustrátorskej dielne. Tentokrát je o veľmi aktuálnej téme - prírode a o dvoch súrodencoch - Nezábudky a Divozela. Tí sa vyberú na prázdniny k dedkovi a babke na dedinu a vďaka nim sa veľa dozvedia o prírode, ako sa k nej správať, ako ju chrániť. Jednoduchou formou učíme, ako sa zahodené odpadky - obal zo žuvačky, papier, sklo, či plechovka v prírode rozkladajú, alebo ako separujeme a čo sa s tým následne deje... Knižka je plná pestrofarebných ilustrácií a príbeh, ktorý si deti môžu prečítať aj samé (prispôsobená veľkosť písma, prehľadnosť). Je určená predovšetkým pre deti prvého stupňa základnej školy, predškolákov. Ku knižke sú aj semienka kvetov Nezábudky vo forme ceruzky, ktorá sa dá zasadiť, a Divozela (v ampulke). A takisto štyri veselé pohľadnice z mojej dielničky. Ďalšie foto a info tu: https://www.sashe.sk/Luxius/journal/eko-knizka-o-prirode

Rozmer: 16,7x24,4 cm

Možnosť zakúpiť si - stačí napísať správu, cena je 15 Eur spolu s ceruzkou, ktorá sa dá zasadiť (so semienkami kvetu nezábudky) + poštovné 1,60 Eur. Prípadne sa dá zakúiť aj na e-shope tu: https://www.sashe.sk/Luxius/detail/knizka-nezabudka-a-divozel

Kde nebolo, tam nebolo, ale kde sa stalo, tam sa stalo, že sa v ilustrátorskej dielničke opäť roztancovali štetce a vznikli ilustrácie pre knihu určenú deťom - predškolákom aj školákom. Hovorím o knižke Nezábudka a Divozel, voľné pokračovanie príbehu dvoch súrodencov, ktorí sa tentokrát vyberú s rodičmi na dovolenku k moru.

Vyberte sa s Nezábudkou a Divozelom k moru! Na dovolenke zistia, čo trápi domácich obyvateľov, ktoré nepotrebné predmety číhajú v moriach a čo všetko znečisťuje oceány. Naučia sa, ako môžu pomôcť prírode a ako neplytvať jedlom. Dozvedia sa, čo sa robí s oblečením, ktoré už nikto nechce a ako sa ešte dá použiť odpad. Zažijú rôzne dobrodružstvá a nadviažu nové priateľstvá s deťmi, ktoré reálne pomohli prírode a vďaka tomu sa pre Nezábudku a Divozela stali vzorom. Užite si spoločne s nimi dovolenku a spoznajte, že meniť svet, môžeme už dnes.

Ku knižke bude pribalená aj bambusová slamka s obalom. A takisto aj veselé nálepky z mojej dielničky.

Knižočka má 80 strán, je tematicky rozdelená do niekoľkých kapitol s väčším písmom, aby si príbeh mohli prečítať aj deti, ktoré už vedia, či začínajú sa učiť čítať.

Rovno do darčekovej kapsičky a šup pod stromček, niečo originálne, náučné, neplastové, hodnotné :))