Lucia is a young artist focusing on watercolour illustration and pendrawing.

She studied graphic design in Kosice, Slovakia and art techniques (photography, animation, drawing, painting) in Radom, Poland. After practicing with various art expressions, styles, and materials, she now is working with watercolors and using their characteristic transparency combined with gentle pen lines to create her works.

She paints motives for adults and children as she is herself a mother. Lucia collaborates with writers and publishers to format her illustrations for book application.

Feel free to contact with us:
+421 907 332 362
grejtakova@yahoo.com

Kniha Krajina

Kniha Krajina – ako vnútri, tak i navonok

Predstavujem svoje debutové dielo – knihu Krajina – ako vnútri, tak i navonok. Prišlo to nečakane, zčista-jasna, kdesi-čosi a už moje prsty ťukali a ťukali do klávesnice, veci sa diali, napísala som celý príbeh. A k tomu ilustrácie inšpirované hlavne slovenskou prírodou.

Má 128 strán a je určená knihomoľom, ale aj mladým čitateľom od cca 10 rokov.

V niečom sú životy nás všetkých rovnaké. Po stáročia i tisícročia opakujú sa príbehy lásky, radostí i strastí. Deň vystrieda noc, staré svet opúšťa a rodí sa doň nové. Všetko má svoj protipól, hľadá si rovnováhu, všetko je jeden celok, kolobeh.

Táto kniha rozvíja príbeh Jarmily – vnímavej ženy – od detstva a prvých spomienok, cez dospievanie a zrelosť až po jeseň života. Postupným odkrývaním deja môže čitateľ pozorovať rôzne etapy života človeka, má možnosť vcítiť sa do situácie, prečítať si myšlienky hlavnej postavy. Autorka zároveň pobáda k pozorovaniu vlastného života – uvedomeniu si a prijatia zodpovednosti za vlastné rozhodnutia a kroky.

Kniha je taktiež oslavou prírody, návratu ku koreňom, ako aj úcte k tradícii a dedičstvu spoločných predkov.

PS: dá sa aj zakúpiť, objednať – cena je 12 Eur s poštovným, stačí napísať, alebo si ju môžete objednať prostredníctvom online obchodu Sashe.

Osobne sa dá zakúpiť v kaviarni Malý Princ (Vajnorská 23, Bratislava), alebo za bitcoiny v Paralelnej polis (Kominárska 3/c)