Lucia is a young artist focusing on watercolour illustration and pendrawing.

She studied graphic design in Kosice, Slovakia and art techniques (photography, animation, drawing, painting) in Radom, Poland. After practicing with various art expressions, styles, and materials, she now is working with watercolors and using their characteristic transparency combined with gentle pen lines to create her works.

She paints motives for adults and children as she is herself a mother. Lucia collaborates with writers and publishers to format her illustrations for book application.

Feel free to contact with us:
+421 907 332 362
grejtakova@yahoo.com

Náročné časy – čo môžeme robiť? Nádych a výdych.

Náročné časy – čo môžeme robiť? Nádych a výdych.

Už to tak býva, že hraničné situácie človeka dokážu primäť k novým riešeniam a pohľadu na veci. Záleží vždy od každého z nás, ktorým smerom sa vyberieme. Buď vnímame hrozbu, ovláda nás strach a obava (hoci tá môže byť aj namieste). Tie nás postupne paralyzujú, či nebodaj doženú k nejakým neblahým činom. Alebo v sebe opäť raz nájdeme vnútornú silu a začneme na veci hľadieť aspoň trocha s nadhľadom. Zamyslíme sa, čo sa teda dá robiť.

Keď v mojom vnútri opäť zavládol pokoj, pocítila som túžbu nájsť spôsob, akým môžem byť v tejto situácii užitočná a pomôcť nielen sebe a svojim blízkym, ale snáď aj okoliu – ostatným ľuďom či prírode. Zistila som, že mi čistenie sídliska a lesa svojim spôsobom čistí hlavu, roj neprospešných myšlienok.


A v jedno ráno došla idea začať blog, kde by som ľuďom priniesla povzbudenie, nové podnety, ale hlavne, kde by našli užitočné informácie pre túto situáciu. Dobrých myšlienok už existuje veľa a preto okrem vlastných úvah a skúseností by som rada prepájala aj ďalšie užitočné informácie a projekty na jednom mieste.

Ak vás zaujíma, čo všetko sa dá robiť, ako pomaly meniť svoj život, životné prostredie a aké sú možnosti a projekty, do ktorých sa môžete zapojiť či vyskúšať u vás doma, navštívte náš blog svet.tvorivo.sk, kliknite aj na odber článkov, aby vám nič neuniklo.


No Comments

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.